Web korespondenta intervija ar vizāžisti, stilisti, dekoratīvās kosmētikas pedagogu Annu Zīriņu.
Jaunā gada sākumā skolā darbu sāks jauna audzēkņu grupa, kura mācīsies Dekoratīvās kosmētikas programmā, apgūs vizāžista profesiju. Pedagogu vidū būs arī Anna Zīriņa.
Kā Jūs sākāt interesēties par grimu un krāsošanos?
Jau no bērnības jutu un zināju, ka nākotne būs saistīta ar skaistuma jomu. Lellēm šuvu daudz skaistas kleitas un domāju, ka darbs būs saistīts ar apģērba dizainu.
Taču apvienot mazā bērna auklēšanu un saspringtas mācības modelētāju skolā bija sarežģīti, tādēļ bija nepieciešama pauze mācībās. Bērna audzināšana man deva iespēju būt vairāk mājās, vairāk lasīt un interesēties par kaut ko jaunu. Tad sāku pievērst lielu uzmanību grimam televīzijā un žurnālos.
Tad pienāca laiks pa īstām mācīties?
Jā! Sākumā pievērsos imidža dizainam Konstantina Bogomolova Imidža skolā, vēlāk Unas Bernatovičas skolā “Unastyle’’ apguvu gan vizāžista gan vizuālā tēla stilista profesiju. Kad diploms bija rokā, turpināju paaugstināt savu kvalifikāciju Amatniecības kamerā un dažādās skolās Krievijā un Ukrainā. Tad pienāca laiks, kad sāku pati mācīt.
Kāda esiet kā pedagogs?
Esmu stingra, prasīga pret sevi un pret audzēkņiem. Veicinu strādāt un trenēties arī ārpus nodarbībām. Cenšos iemācīt mācīties!
Ko vēlaties iedot saviem audzēkņiem?
Pirmkārt, sniegt tehniskas zināšanas vizāžā augstā līmenī. Protams, pamata zināšanas ir vissvarīgākais vizāžista darbā. Tikai zinot pamata sīkumus var radīt jaunas tehnikas un novitātes.
Otrkārt, atvērt skatu uz kosmētikas daudzveidību, tās pielietošanas iespējām. Esmu atvedusi uz Latviju franču profesionālu dekoratīvo kosmētiku “MaqPro’’, ar kuru arī strādāju visvairāk.
Treškārt, iedot drosmi strādāt ar klientu un drosmi piedalīties konkursos un, galvenais, iemīlēt savu vizāžista darbu.
Kad esiet maiga?
Esmu maiga, neskatoties uz to, ka esmu stingra - es mīlu cilvēkus, un īpaši savus studentus, nešķirojot, kuram labāk vai vājāk padodas arods. Piemēram, ļoti grūti reizēm ir atrast īstos vārdus audzēknim paskaidrojot viņa ne īpaši izdevušos darbu.
Ir gadu mija. Ar kādām sajūtām noslēdzat gadu un gatavojaties sagaidīt jauno gadu?
Tas ir atjaunošanas laiks, tas ir brīdis, kad var uzsākt kaut ko jaunu vai pamainīt darba virzienu, iedziļināties vairāk tajā, ko dari. Plānoju attīstīt darbību vairākos virzienos. Mani gaida audzēkņi, privātuzņēmuma darbs, gatavošanās konkursiem un daudz kas cits interesants!
Lai Jums interesants un veiksmīgs jaunais gads!
Paldies.