Atbildes uz visbiežāk uzdotiem jautājumiem Skaistumkopšanas profesionālā skola BEAUTY SCHOOL

Skaistumkopšanas profesionālā skola BEAUTY SCHOOL

trubka orig (+371) 67-288-246, (+371) 26-556-816

facebook instagram

Atbildes uz visbiežāk uzdotiem jautājumiem Skaistumkopšanas profesionālā skola BEAUTY SCHOOL

 • Kā atšķiras kosmētiķa, kosmetologa un kosmētiķa-estētista speciālitātes, kas nosaka līmeņu atšķirības un dažādo mācību ilgumu?

  Kā atšķiras kosmētiķa, kosmetologa un kosmētiķa-estētista speciālitātes, kas nosaka līmeņu atšķirības un dažādo mācību ilgumu? Zināšanu apjoms ir atšķirīgs, izpildāmo procedūru saraksts, kā arī atbildības līmeņi ir dažādi. Katrā profesijā (izņemot kosmētiķi-estētistu) ir profesijas standarts, ko apstiprinājusi Latvijas izglītības ministrija. Tajā ir detalizēti aprakstītas katra speciālista kompetences, prasmes un atbildība.

  1. Kosmētiķis-estētists (starptautiskais Eiropas standarts). Veic higiēniskas neinvazīvas sejas ādas kopšanas procedūras: masāžas, maskas, uzacu korekciju un krāsošanu, grima uzklāšanu, higiēnisko manikīru un pedikīru, vaksāciju.
  2. Kosmētiķis. Pie visa augstāk minētā nāk klāt: procedūras un ķermeņa masāža; invazīvas un apartātu procedūras: sejas ādas tīrīšana, skābju pīlingi, mezoterapija, permanentais grims, zemfrekvences lāzerprocedūras u.c.

  Dažas profesionālās tēmas ietilpst programmā “Kosmētiķis”, piemēram, tīrīšana, aparātu kosmetoloģija, mezoterapijas pamati, bet citas var praktizēt tikai pēc specializētu semināru beigšanas.

  1. Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā). Bez praktiskajām kompetencēm šī programma paredz mācības uzņēmējdarbībā un skaistumkopšanas industrijas tēmu apguvi; pietiekami apjomīgas ir SPA veltītās mācības.
  2. Ārsts-kosmetologs. Tiesīgs strādāt ar visām aparātu un invazīvām tehnoloģijām, veikt sistēmterapiju, injicēt, veikt kontūru plastiku, pielietot mezodiegus utt.

  Iespējas kvalifikācijas paaugstināšanai ir gana plašas. Katrs speciālists izvēlas virzienu, kurā viņš vēlas pilnveidoties, pamatojoties uz skolā iegūtajām zināšanām, darba vietas specifiku un personīgajām prioritātēm.

  Var pieturēties pie dabīgajām metodēm: aromterapijas vai ajūrvēdas, var izvēlēties specializāciju manuālās masāžas tehnikās, var papildus apmeklēt kursus un tad pielietot aktīvos pīlingus un mezoterapiju, ir iespējams papildus apgūt SPA speciālista vai SPA administratora profesijas.

  Vienmēr esam priecīgi palīdzēt saviem absolventiem ar pilnveides iespējām SPA un kosmetoloģijas jomā, kā arī palīdzēt ar darba vietas atrašanu.

  Vienmēr informējam savus absolventus par pilnveides iespējām SPA un kosmetoloģijas jomā, kā arī palīdzēt ar darbā iekārtošanu.

 • Interesētu kosmetologa darbs, bet neziniet, ar ko sākt? Kosmētiķis un kosmetologs – kāda atšķirība? Vai tas ir viens un tas pats?

  Interesētu kosmetologa darbs, bet neziniet, ar ko sākt? Kosmētiķis un kosmetologs – kāda atšķirība? Vai tas ir viens un tas pats?Latvijā ir atzītas trīs ar kosmetoloģiju saistītas kvalifikācijas.

  1. Kosmētiķis. Pēc vidējās izglītības iegūšanas jāmācās 2 gadi. Ja jau ir iegūta medicīniskā izglītība, tad jāmācās 10 mēnešus. Pabeidzot mācības iegūstat: diplomu/apliecību par 3.līmeņa profesionālo kvalifikāciju “Kosmētiķis”, ārstniecības personas apliecību un LV sertifikātu.
  2. Kosmetoloģijas speciālists (skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā). Tā ir 1.līmeņa augstākā izglītība kosmetoloģijas jomā. Mācības ilgst 3 gadus. Galā iegūstat 4.līmeņa profesionālo kvalifikāciju.
  3. Mācības notiek pēc augstākās medicīniskās izglītības iegūšanas kā papildus specializācija, šajā gadījumā - kosmetoloģijā. Galā iegūstat 5.līmeņa profesionālo kvalifikāciju (2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība).
  4. Citur pasaulē tiek praktizēta starptautiskiem ITEC standartiem atbilstoša 2.profesionālā kvalifikācijas līmeņa specialitāte kosmetoloģijā - Beauty Therapist (kosmētiķis-estētists). Mācību ilgums ir 6 mēneši. Latvijā šāda profesija nav iekļauta klasifikatorā.

  Mūsu skola piešķir kvalifikāciju “Kosmētiķis” gan vidējo izglītību, gan medicīnisko izglītību ieguvušajiem.

  Starptautiskiem ITEC standartiem atbilstošu sertifikāciju 2. un 3.līmeņa diplomu saņemšanai rīko eksaminētājs no Lielbritānijas.

  Jūs variet izvēlēties sev piemērotāko risinājumu. Ir iespējams sākt ar programmu “Sejas ādas kopšanas estētika” un pēc tam turpināt mācīties tālāk.